Aktualita
1. 4. 2021
Výrobníky ledu BREMA

***Garance nejnižší ceny na internetu***

Pokud na jiných internetových stránkách naleznete stejný výrobník ledu zn. BREMA s nižší cenou, tak dodržíme cenu, kterou jste nalezli na konkurenčních stránkách + Vám zdarma věnujeme láhev kvalitního vína.


Více...
Hlavní strana >> Rekuperace

Rekuperace

 

Rekuperace znamená: Shromažďování odpadních látek k opětovnému využití

 

Co získáte rekuperací u chladícího zařízení?
Období levné energie patří nenávratně minulosti a krytí její potřeby představuje pro nejbližší období jeden z nejsložitějších problémů rozvoje. Investiční náklady stále rostou, ale ve spotřebě energie je třeba dosáhnout maximální hospodárnosti a v konečných důsledcích primární energii nejen ušetřit, ale ještě ji zhodnotit.

 

Schéma zapojení výměníku tepla k chladicímu boxu

 

Značných energetických úspor lze dosáhnout právě využitím odpadního tepla z chladícího zařízení, které je v provozu prakticky celý rok a kondenzační teplo je v mnoha případech odváděno do ovzduší bez dalšího využití. Zvláště v letních měsících, nepracuje-li zařízení v optimálních provozních podmínkách, se snižuje jeho chladící výkon, zvyšuje se opotřebení a spotřeba elektrické energie. Že lze získat značné množství teplé vody z chladícího zařízení malých výkonů jste se již jistě přesvědčili.
Mnohdy je možné se dočíst o rekuperačním zařízení a ohřevu vody s chladícími výkony kompresorů 200-300-500 kW. Avšak nejvíce existuje drobných a středních uživatelů, u kterých je rovněž možné použít rekuperační zařízení - a zde je třeba zařízení ekonomické, spolehlivé s brzkou návratností.

 

Naším cílem nebylo dát zákazníkovi zařízení s mnoha drahými regulačními a jistícími prvky, kombinovanými obtoky chladiva a vody, kde v konečné fázi při ohřátí vody stejně nemůžeme přebytečné teplo dále plně využít. A právě rekuperační zařízení, která byla velice složitá, drahá, málo účinná a nakonec poškozující, někdy i likvidující chladící zařízení, mnoho uživatelů odradilo pořídit si nové rekuperační zařízení - jednoduché, účinné, bezpečné a cenově přijatelné.

 

Právě tyto požadavky splňují zařízení, která dodáváme a které svojí jednoduchostí a účinností převyšuje ostatní zařízení využívající odpadní teplo k ohřevu vody.
Schéma zapojení výměníku tepla k chladicímu agregátua zásobníku teplé vody

 

Trápí vás stále zvyšující se ceny energií?

 

V řeznictvích a pekárnách stejně jako v obchodech s potravinami i v hotelových a gastronomických provozech se počítá s každou korunou. Technika orientovaná na budoucnost je stejně samozřejmá, jako ekonomické uvažování o poměru nákladů a užitné hodnoty. Zpětné získávání tepla - rekuperace, proto do řeznictví a pekáren patří tak samozřejmě jako denně čerstvé produkty, do obchodů s potravinami tak samozřejmě jako vakuové balení a do oblasti gastronomie tak samozřejmě jako čerstvě načepované, studené pivo nebo správně temperované víno.

 

To platí zvláště pro všechny provozy, kde se skladuje citlivé zboží v chlazeném nebo mraženém stavu. Zde se totiž musí na chlazení vynakládat množství energie.

 

S touto energií se z chlazené oblasti odebírá teplo, které se pak často bez užitku ztrácí do okolí. Rekuperace využívá tepla uvolněného při chladicím procesu smysluplným způsobem. Bez dalších nákladů se zbytkové teplo využívá pro ohřev vody nebo pro vytápění.Zabudováním výměníku pro zpětné získávání tepla do chladicího okruhu vzniká z chladu teplo za nulový tarif. .Energie, kterou by jste měli využít....

 

Když se rozhodujete pro chladicí zařízení, chcete přirozeně jen to nejlepší. To samé jistě platí i o zařízeních pro spětné získávání tepla. Jako specialista na zpětné získávání tepla s mnohaletou činností po celé ČR Vám nabízíme přesně to pravé: vynikající kvalitu výměníků tepla a vysoký bezpečnostní standard - výměníky tepla splňují normu č.: ČSN EN 1717.
Chladicí agregát s tepelným výměníkem pro rekuperaci - ohřev teplé vody

Dále dodáváme

Výměníky zhotovené dle požadavku zákazníka pro zařízení vyššího výkonu

Upravené ocelové i nerezové zásobníky na TUV různého objemu, standardní i na míru

Nerezové zásobníky s tepelnou izolací pro rekuperaci - ohřev teplé vody Nerezové zásobníky s tepelnou izolací pro rekuperaci - ohřev teplé vody